Тврдина Кракра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Кракра
Krakra-fortress-Bulgaria-1.jpg
Општи податоци
ГрадПерник
ЗемјаБугарија


Кракра е тврдина која се наоѓа во градот Перник, Бугарија.