Ранчева тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ранчева тврдина
Општи податоци
ГрадПерник
ЗемјаБугарија


Ранчевата тврдина е тврдина која се наоѓала во близина на градот Перник, во Бугарија.