Граница (тврдина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тврдина Граница
Општи податоци
ГрадГраница
ЗемјаБугарија


Граница — тврдина која се наоѓа во село Граница, Бугарија. Тврдината била изградена во средниот век.