Прејди на содржината

Тврдина Батил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Батилска тврдина
Карта
Општи податоци
ГрадСофија
ЗемјаБугарија


Батилската тврдина (бугарски:Батил ) е тврдина која се наоѓала на планината Витоша, во Софија, Бугарија.