Разлика помеѓу преработките на „Народна банка на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Правописна исправка, replaced: сé → сè
с (Правописна исправка, replaced: сé → сè)
 
* врши други активности во врска со извршувањето на нејзините задачи во согласност со законите.
 
Исто така, НБРМ одржува вредна нумизматичка збирка од околу 17 000 [[монети]] од територијата на Македонија, кои го покриваат временскиот период од [[6 век п.н.е.]], па сéсè до [[XV век]].
 
==Монетарна политика==
{{Економија на Македонија}}
{{Европа по тема|Банка на}}
 
[[Категорија:Народна банка на Република Македонија| ]]
[[Категорија:Државни установи во Република Македонија]]

Прегледник