Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: <ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Правилно именување на поднасови, replaced: ==Надворешни врски== → == Надворешни врски == using AWB)
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%94%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=41.538217,20.584345&spn=0.008721,0.021136&sll=41.545236,20.575762&sspn=0.00872,0.021136&t=h&hnear=Dolno+Kosovrasti,+Macedonia+(FYROM)&z=16 Сателитска снимка на Долно Косоврасти] на Google Maps.
 

Прегледник