Мазендеран: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Infobox settlement
| name = Мазандаран
| native_name = <small>اُستان مازندران</small>
| native_name_lang = fa
| settlement_type = [[Покраини во Иран|Покраина]]

Прегледник