Разлика помеѓу преработките на „Скадар (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: pnb:ضلع شکودر
(Создадена страница со: right|Скадар '''Округот Скадар''' ({{Lang-sq|Rrethi i Shkodrës}}) е еден од 36-те окрузи в...)
 
с (r2.6.4) (Бот Додава: pnb:ضلع شکودر)
[[ja:シュコドラ県]]
[[no:Shkodër (distrikt)]]
[[pnb:ضلع شکودر]]
[[pl:Okręg Szkodra]]
[[pt:Shkodër (distrito)]]
126.849

уредувања

Прегледник