Податотека:Flag of Scotland.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.000 × 600 пиксели, големина: 406 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of Scotland. Ratio 3:5. The blue used is "royal" blue (Pantone 300), following the Scottish Parliament's recommendation of 2003. See also the traditional colour: Flag of Scotland (traditional).svgFlag of Scotland (traditional).svg.
Gàidhlig: Bratach na h-Alba
العربية: علم اسكتلندا
Latina: Vexillium Scotiae
Ænglisc: Fana Scotlandes
Gaeilge: Bratach na hAlban
Kernowek: Baner Alban
Български: Знаме на Шотландия
Brezhoneg: Banniel Bro-Skos
Čeština: Skotská vlajka
Ελληνικά: Σημαία της Σκωτίας
Esperanto: Flago de Skotio
Gaelg: Brattagh ny h-Albey
Italiano: Bandiera della Scozia
Latviešu: Skotijas karogs
Македонски: Знаме на Шкотска
Malti: Il-bandiera ta 'l-Iskozja
Nederlands: Vlag van Schotland
Nrf: Couleu de l'Êcosse
Українська: Прапор Шотландії
Slovenčina: Vlajka Škótska
Slovenščina: Zastava Škotske
Türkçe: İskoçya bayrağı
Датум XVI век
date QS:P,+1550-00-00T00:00:00Z/7
(adopted by the Government of Scotland)
Извор http://kbolino.freeshell.org/svg/scotland.svg
Автор none known
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Usage tips

Како се става рамка околу слика
:
Flag of Scotland.svg
[[File:Flag of Scotland.svg|border|96x176px]]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:42, 20 јули 2015Минијатура на верзијата од 01:42, 20 јули 20151.000 × 600 (406 бајти)Palomcarestore the clip path (this time!)
01:41, 20 јули 2015Минијатура на верзијата од 01:41, 20 јули 20151.000 × 600 (231 бајти)PalomcaRestore the clip path.
00:31, 9 декември 2009Минијатура на верзијата од 00:31, 9 декември 20091.000 × 600 (231 бајти)Zscout370Pantone color from http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx
07:55, 14 јули 2009Минијатура на верзијата од 07:55, 14 јули 20091.000 × 600 (738 бајти)FibonacciIs the clip-path necessary?
07:25, 7 мај 2008Минијатура на верзијата од 07:25, 7 мај 20081.000 × 600 (852 бајти)Rocket000Reverted to version as of 23:58, 1 November 2006 (smaller size - doctype is no longer recommended)
11:29, 19 ноември 2006Минијатура на верзијата од 11:29, 19 ноември 20061.000 × 600 (1 КБ)Kbolinoupdate: restore DOCTYPE element, put clipPath in defs element, use proper URI reference
01:58, 2 ноември 2006Минијатура на верзијата од 01:58, 2 ноември 20061.000 × 600 (852 бајти)Madden
19:15, 10 септември 2006Минијатура на верзијата од 19:15, 10 септември 2006432 × 262 (852 бајти)Maddenaccurate construction
23:45, 4 февруари 2006Минијатура на верзијата од 23:45, 4 февруари 2006430 × 260 (1 КБ)Kbolinoadd proper XML heading (SVG source) (image now renders in Firefox)
07:54, 11 јануари 2006Минијатура на верзијата од 07:54, 11 јануари 2006430 × 260 (1 КБ)KbolinoReverted to earlier revision
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци