Региони во Англија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионот (region или Government Office Region), е моментално највисокото ниво на локална управа на субнационалниот ентитет Англија во рамките на Обединетото Кралство. На картата се регионите со нивните имиња.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]