Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 3 месеци
с
→‎Џон Кенеди како тема во уметноста и во популарната култура: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Кo → Ко
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (→‎Џон Кенеди како тема во уметноста и во популарната култура: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Кo → Ко)
==Џон Кенеди како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Денот кога умре Џон Кенеди“ (''The Day John Kennedy Died'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Лу Рид]] (''Lou reed'') од 1982 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=BlWwA5x-P9k&index=9&list=PLiN-7mukU_RGQYNMWTrwx3aSUQa6HZf79 YouTube, Lou Reed ~ The Day John Kennedy Died (пристапено на 2.10.2017)]</ref>
* „JFK“ - песна на македонската група „[[ПМГ КoлективКолектив]]“ од 2010 година.<ref>[http://www.pmgrecordings.com/discography.php?id=150&id=45 www.pmgrecordings.com (пристапено на 3.12.2017)]</ref>
 
== Занимливости ==

Прегледник