Разговор со корисник:Andrew012p

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Добре дојде!

  Здраво, Andrew012p, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

  Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 21:25, 24 јули 2020 (CEST)Одговори[одговори]

  Исус[уреди извор]

  Здраво. Белешката којашто сте ја додале во статијата „Исус“ и се однесува на неговото обожување во христијанството како Син Божји ја отстранив затоа што не и местото во тој дел од статијата. Ако забележите внимателно, статијата се однесува за историската личност и затоа е потребно сите факти во врска со неговиот живот да бидат изнесени непристрасно. Неговото место во религиите си е објаснето во делот со поднаслов „Исус во религиите“. Инаку, секоја чест за статијата „Свети Јосиф“. Поздрав и продолжете со качествените уредувања и понатаму.--Kiril Simeonovski (разговор) 19:59, 4 јануари 2021 (CET)Одговори[одговори]

  Свети Јосиф[уреди извор]

  Здраво. Се извинувам за задоцнетиот одговор. Ја препрочитав статијата и направив некои технички измени, а највидлива промена е тоа што цитатите ги извадив од текстот. Сега мислам дека статијата ги исполнува критериумите за да биде избрана и затоа повторно ја предложив. Сепак, ова е само мое мислење и не мора да значи дека останатите уредници ќе бидат согласни. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 09:34, 22 февруари 2021 (CET)Одговори[одговори]

  Свети Јосиф[уреди извор]

  Cscr-featured.svg Статијата Свети Јосиф, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

  Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 13:10, 1 март 2021 (CET)Одговори[одговори]

  Фала Кирил. :) Andrew012p (разговор) 14:03, 1 март 2021 (CET)Одговори[одговори]

  Translation request[уреди извор]

  Hello. I am a user from the English Wikipedia who is studying physics, which is why this message is in English. I was hoping you could refer the following rationale on Предлошка:Својства на масата to mkwiki's local deletion venue?

  This template (en:Template:Properties of mass) was brought up on enwiki at en:Wikipedia_talk:WikiProject_Physics#Template:Properties_of_mass_WP:OR? and nominated at en:Wikipedia:Templates_for_discussion/Log/2021_March_26#Template:Properties_of_mass due to concerns about свои истражувања (original research) — namely, that it connects five formulas involving mass in a nonsensical and fringe manner, with jumbled statements like квантното однесување на масата во однос на локалната геометрија. Currently, the template is used only on a single page, Шварцшилдов полупречник (en:Schwarzchild radius).

  LaundryPizza03 (разговор) 18:53, 29 март 2021 (CEST)Одговори[одговори]

  Земи учество во СИЕ Пролет 2021[уреди извор]

  Здраво, во периодот од 1 до 30 април ќе се одржува регионалниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2021“, во кој учествуваат заедници од цела Средна и Источна Европа, со цел создавање и подобрување на статии од сите тие заедници по однапред предложени списоци. Се разбира, дозволено е и пишување статии надвор од предложените списоци на заедниците. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.MediaWiki message delivery (разговор) 21:03, 3 април 2021 (CEST)Одговори[одговори]

  Опомена[уреди извор]

  Не може да ти текне наеднаш дека според тебе треба акценти и тоа да го примениш во стотици статии. Следен ваков потег и ќе бидеш санкциониран, без разлика на твоите уредувања. Јас сега ги отповикувам сите твои уредувања, затоа што ова е целосно неприфатливо. --Ehrlich91 (разговор) 10:12, 2 март 2022 (CET)Одговори[одговори]

  @Ehrlich91, да, во право си. Се извинувам. Сепак мислам треба да ставаме само кај некои статии каде што е специфично (на пример Јане Сандански, повеќето (тие што читаат, што не се запознаени многу со акцент, правопис итн.) го ставаат акцентот на второто „а“, а треба на првото. Но сепак згрешив што сам си терав, секако требаше сите да се договориме/да се согласат. Извини уште еднаш,
  П.С. Кај статијата „Македонци“ сè уште стои акцент. Ти го остави или не си го видел? Прашувам за да не испаднам крив. Поздрав. :) Andrew012p (разговор) 10:31, 2 март 2022 (CET)Одговори[одговори]

  Руско-украинска војна[уреди извор]

  Добро попладне! Извинете што ве мачам, дали можете да ги поправите граматичките, лексичките и правописните грешки во оваа многу важна статија? Би бил многу благодарен, поздрав од Украина.

  Лив и Мади[уреди извор]

  Hello, can you translate what I wrote about Лив и Мади at Википедија:Песок? It came from sr:Лив и Меди. 2600:1700:53F0:AD70:48DC:DE73:3234:75C8 (разговор) 02:26, 19 март 2022 (CET)Одговори[одговори]

  Could you make any improvements to Оливер и компанија? It unfortunately is not much better in Serbian either. But it's best in English, like almost all articles are. The same can be said for many movies in the Disney films category. They aren't that good here, but are in English and possibly some other languages. 2600:1700:53F0:AD70:F9F9:2811:88BE:33D2 (разговор) 04:51, 20 март 2022 (CET)Одговори[одговори]

  Инфокутија за видеоигри[уреди извор]

  Бидејќи имам борба со вандали на мојата страница кои ми враќаат уредувања (заклучно со одговорот за тебе), ќе ти пишам тука. Ја бев поправил работата, правејќи измени во Модул:Infobox, но гледам дека Carshalton ми ги вратил измените. Обрати се кај него и прашај го зошто го направил тоа, за да не испадне да си ги враќаме измените без да ги знаеме причините. Б. Јанкулоски (разговор) 09:59, 18 октомври 2022 (CEST)Одговори[одговори]

  @Bjankuloski06: му пишав вчера, но ми нема вратено. Сепак мислам дека треба да се врати таа измена, бидејќи пишува дека инфокутијата не постои на статиите каде што се користи. —Andrew012p (разговор) 15:26, 19 октомври 2022 (CEST)Одговори[одговори]