Оливер и компанија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оливер и компанија (англиски: Oliver & Company) — американски цртан филм од 1988 година. Ова е 27-тиот долгометражен цртан филм изработен во продукцијата на „компанијата Волт Дизни“.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Викицитат има збирка цитати поврзани со: