Оливер и компанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Оливер и компанија (англиски: Oliver & Company) е американски цртан филм од 1988 година во производство на компанијата Walt Disney Pictures. Тој се наоѓа на 27-то место на листата најдобрите цртани класици на Волт Дизни.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Wikiquote-logo.svg
Викицитат има збирка цитати поврзани со: