AllMovie

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
AllMovie
Allmovie Logo.png
Достапно на Англиски
Сопственик All Media Network
Создавач Michael Erlewine
Мрежно место allmovie.com
Место на Алекса 77,796
(февруари 2017)[1]
Комерцијално ДА
Регистрација Не
Пуштено 1998; пред 20 години (1998)
Тековна состојба Оналјн

AllMovie[2] (претходно All Movie Guide) е онајлн база на податоци со информации за филмови, телевизиски програми и филмски глумци.[3] Од 2013 година, AllMovie.com е во сопственост на All Media Network.[4]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]