Rotten Tomatoes

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rotten Tomatoes
800px-RottenTomatoesLogo.png
URL www.rottentomatoes.com
Комерцијална? Да
Тип на место Онлајн рецензии на филмови и видеоигри
Регистрација По слободен избор
Сопственик IGN
Создавач Сен Дуонг
Пуштена 1998

Rotten Tomatoes е мрежно место посветено на рецензии, информации и вести од светот на филмовите и видеоигрите. Името потекнува од едно клише со корени од ерата на водвиљот кое опфаќа фрлање на домати и други продукти на сцената и врз изведувачите, ако претставата е особено лоша.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]