Лив и Мади

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лив и Мади (англиски: Liv and Maddie) — американски ситуациска комедија создадена од Џон Бек и Рон Харт и произведен од „It's a Laugh Productions“ за Дизни Канал. Серијата се однесува за Лив и нејзината сестра Мади, и двете се портретирани од глумица и пејачка Дав Камерон.

Ликови[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Викицитат има збирка цитати поврзани со: