Разлика помеѓу преработките на „Долгата војна во Унгарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1+) (Бот Додава: fr:Longue Guerre)
с
casualties2= неопознато|
}}
{{Османлиско-хабсбуршки војни}}
 
'''Долгата војна''', исто така позната и како '''триесетгодишната унгарска војна''', тралеа од [[1593]]-[[1604]] или [[1606]] година, помеѓу [[Хабсбуршка династија|Хабсбуршката монархија]] и [[Османлиска империја|Османлиската империја]].
 
{{наводи}}
 
{{Османлиско-хабсбуршки војни}}
[[Категорија:Конфликти во 16 век]]
[[Категорија:Конфликти во 17 век]]

Прегледник