Прејди на содржината

Каталонски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: ar:لغة كتالانية
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: lmo:Lengua catalana)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ar:لغة كتالانية)
[[als:Katalanische Sprache]]
[[ang:Catalan sprǣc]]
[[ar:لغة كتلانيةكتالانية]]
[[an:Idioma catalán]]
[[frp:Catalan]]
24.517

уредувања