Прејди на содржината

Галоибериски јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во групата на галоиберсики јазици спаѓаат следните јазици:

Галоретски јазици

[уреди | уреди извор]

Астурско-леонска група

[уреди | уреди извор]

Источни иберски јазици

[уреди | уреди извор]