Разлика помеѓу преработките на „Ѓирокастро (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: en:Gjirokastër District
с (Брзо додавање категорија Окрузи во Албанија (со користење на HotCat))
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Gjirokastër District)
 
{{Окрузи во Албанија}}
 
[[Категорија:Окрузи во Албанија]]
 
[[cs:Okres Gjirokastër]]
[[de:Kreis Gjirokastra]]
[[el:Επαρχία Αργυροκάστρου]]
[[en:Gjirokastër District]]
[[es:Distrito de Gjirokastër]]
[[eo:Distrikto Gjirokastër]]
[[war:Gjirokastër (distrito)]]
[[zh:吉羅卡斯特區]]
 
[[Категорија:Окрузи во Албанија]]
86.434

уредувања

Прегледник