Лазарат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лазарат
Lazarati

населено место
Лазарат Lazarati is located in Албанија
Лазарат Lazarati
Лазарат
Lazarati
Координати: 40°3′0″N 20°9′9″E / 40.05000° СГШ; 20.15250° ИГД / 40.05000; 20.15250Координати: 40°3′0″N 20°9′9″E / 40.05000° СГШ; 20.15250° ИГД / 40.05000; 20.15250
Земја Албанија
ОбластЃирокастро
Население (2011)
 • Вкупно2,801
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.6004
Рег. таб.GJ

Лазарат (на албански: Lazarati) — село во областа Ѓирокастро во јужна Албанија.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]