Податотека:Flag of Poland.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 640 × 400 пиксели, големина: 199 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Polski: Flaga Polski
Deutsch: Flagge Polens
Hrvatski: Zastava Poljske
日本語: ポーランドの国旗は、白(#fff)と赤(#dc143c)の横二色旗。中世期の年代記によると建国者レヒが、夕日を背景に飛ぶ白鷲を見て旗にしたとされる。しかし、19世紀の独立運動の中では、白は共和国の尊厳を、赤は自由を表すものと意味が変わり、現在に至っている。
Português: Bandeira da Polônia. Esta é uma representação cujas cores não correspondem exatamente à versão oficial da Bandeira da Polônia. O arquivo File:Flag of Poland (normative).svg tem a bandeira com as cores oficiais.
Slovenščina: državna zastava Poljske
Датум (датум на подигање)
Извор сопствено дело
Автор Видете подолу.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии
SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Adding a border

Како се става рамка околу слика
:
Flag of Poland.svg
[[File:Flag of Poland.svg|border|96x176px]]

If for some reason this does not work satisfactorily for you, use File:Flag of Poland (bordered).svg.

Лиценцирање

Public domain Оваа проста геометриска слика не подлежи на авторски права и како таква претставува јавна сопственост, поради тоа што таа во целост се состои од информации кои се заедничка сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Heptagon
Public domain
Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи според Член 4, став 2 од Законот за авторското право на Република Полска од 4 февруари, 1994 (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 со подоцнежни измени) „нормативните закони и нивните нацрти and како и државни документи, материјали, знаци и симболи не подлежат на авторски права“. Затоа се смета дека оваа слика е пуштена во јавна сопственост. Меѓутоа постојат извесни употреби на оваа слика кои во Полска се регулирани со други закони.
Herb Polski.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:25, 24 август 2018Минијатура на верзијата од 13:25, 24 август 2018640 × 400 (199 бајти)Perhelionmore reasonable size, hint by User:Sarang, -ID as title in the root element is not usual // Editing SVG source code using User:Rillke/SVGedit.js; upload handled by User:Rillke/MwJSBot.js
21:12, 23 август 2018Минијатура на верзијата од 21:12, 23 август 20181.280 × 800 (229 бајти)PerhelionSVG valid now // Editing SVG source code using User:Rillke/SVGedit.js; upload handled by User:Rillke/MwJSBot.js
21:40, 4 септември 2015Минијатура на верзијата од 21:40, 4 септември 20151.280 × 800 (244 бајти)Fry1989Reverted to version as of 09:50, 2 September 2015
05:54, 4 септември 2015Минијатура на верзијата од 05:54, 4 септември 20151.280 × 800 (243 бајти)ПростоУчастникOK, Zscout370. RGB Red #DC143C (previous file) ---> #D4213D (officially approved).
11:50, 2 септември 2015Минијатура на верзијата од 11:50, 2 септември 20151.280 × 800 (244 бајти)Zscout370Reverted to version as of 09:06, 16 July 2011 (provide a source please of the change)
05:02, 31 август 2015Минијатура на верзијата од 05:02, 31 август 20151.280 × 800 (2 КБ)ПростоУчастникRGB Red #DC143C (previous file) ---> #D4213D (officially approved).
11:06, 16 јули 2011Минијатура на верзијата од 11:06, 16 јули 20111.280 × 800 (244 бајти)Zscout370You still have scaling issues and the correct ratio is 5x8. I am not sure what you tried to do, but it is not working on my end or anyone elses. Please take this to the talk page.
10:44, 16 јули 2011Минијатура на верзијата од 10:44, 16 јули 2011512 × 512 (285 бајти)PL PrzemekNo nominal width and height (Wikimedia renders is as 512 but only at preview so it's work all right); doctype added back to detect file as SVG 1.1, not as SVG+Math+(...); deleted not needed and not valid id property. Don't revert it – this edit is very
10:37, 16 јули 2011Минијатура на верзијата од 10:37, 16 јули 20111.280 × 800 (345 бајти)PL PrzemekReverted to version as of 11:11, 23 July 2010
00:34, 5 ноември 2010Минијатура на верзијата од 00:34, 5 ноември 20101.280 × 800 (250 бајти)Zscout370Reduce code and also scaling issues
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци