Брендан Фрејзер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
  1. ПРЕНАСОЧУВАЊЕ Шаблон:Инфокутија Личност

Брендан Џејмс Фрејзер (англиски: Brendan James Fraser[1]; 3 декември 1968, Индијанаполис, Индијана, САД) е канадско-американски глумец[2][3]. Својата слава ја стекнал преку големи филмски проекти како Мумија, Несреќа, Патување до центарот на земјата и други.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Brendan Fraser's Looney Adventure“. CBS. 13 ноември, 2003. http://www.cbsnews.com/stories/2003/11/12/earlyshow/leisure/celebspot/main583274.shtml. конс. 24 август 2008 г. 
  2. „2006 Inductees – Brendan Fraser“. Canada's Walk of Fame. 2006. http://www.canadaswalkoffame.com/inductee/brendan-fraser. конс. 24 август 2008 г. 
  3. Beale, Lewis. „In The Know Brendan Up To Buff In 'Gods And Monsters'“, NY Daily News, 1 ноември, 1998 (конс. 8 август 2008 г).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]