Разлика помеѓу преработките на „Извршен совет на Собранието на Македонија од 1986“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12291278)
 
== Состав на Извршниот совет ==
Составот на Извршниот совет е следниот:<ref>[http://www.slvesnik.com.mk/Issues/A3BE741752F943469204887F05039392.pdf Службен весник на Социјалистичка Република Македонија 18/1986, 2 стр.]</ref>
 
* претседател [[Глигорие Гоговски]]
** Вангел Арнаудов.
 
== Реконструкција на Извршниот совет ==
== Извори ==
На [[27 април]] [[1989]] година на местото на Срѓан Керим и Владо Камбовски во Извршниот совет се избрани Борис Рикаловски и Јанко Обочки.<ref>[http://www.slvesnik.com.mk/Issues/816B74C01ACB4E61A8F270C25088C6FB.pdf Службен весник на Социјалистичка Република Македонија 18/1989, 11 стр.]</ref>
 
== Наводи ==
<references />
{{Влади на Македонија}}
6.330

уредувања

Прегледник