Влада на Оливер Спасовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Влада на Оливер Спасовски
Спасовски
Flag of Macedonia.svg
14. техничка влада на Македонија
2020
Oliver Spasovski 150120 (cropped).jpg
Спасовски во 2020
Конституирана3 јануари 2020
Распуштена31 август 2020
Организација
ПретседателСтево Пендаровски
ПремиерОливер Спасовски
Вкупно ченови26
Статус во собраниеТехничка влада
Историја
Избори2016
Претходен кабинетЗаев I
Следен кабинетЗаев II

14. влада на Македонија — орган на извршната власт во Македонија.

Состав на владата[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]