Прејди на содржината

Бурбонци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Менува: bs:Burbon (dinastija)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: zh-min-nan:Bourbon)
с (Бот Менува: bs:Burbon (dinastija))
[[zh-min-nan:Bourbon]]
[[be:Род Бурбонаў]]
[[bs:Dinastija Burbon (dinastija)]]
[[bg:Бурбони]]
[[ca:Dinastia borbònica]]
244

уредувања