Прва македонска кошаркарска лига 1993/94

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прва лига мажи
Поединости за натпреварувањето
Сезона 1993/94
Конечни места
Првак Годел Работнички (2. титула)
Вицепрвак Деликатес (1. финале)
1992/93
1994/95

Првата македонска кошаркарска лига 1993/94 - 2. издание на Првата македонска кошаркарска лига. Во оваа сезона првак бил Годел Работнички.

Персонал[уреди | уреди извор]

Екипа Главен тренер Капитен
Годел Работнички Македонија Александар Књазев Македонија Јорданчо Давитков
МЗТ Аеродром Македонија Лазар Лечиќ
Деликатес Македонија Ѓорѓи Ситновски

Извор:[1]

Разигрување[уреди | уреди извор]

Победник во
Првата лига 1993/94
Работнички 2. титула

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. А1 (31 март 2020). „MZT - KOCANI DELIKATES“. канал Stari Natprevari на Youtube. Посетено на 7 април 2020.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]