Прва македонска кошаркарска лига 1993/94 - Разигрување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Разигрувањето 1995 била конечната фаза на Првата македонска кошаркарска лига 1994/95. Разигрувањето го освоил Годел Работнички и така станал првак на сезоната.[1]

Финале[уреди | уреди извор]

Годел Работнички против Деликатес[уреди | уреди извор]

мај
1994
Годел Работнички vs. Кочани Деликатес    Спортска сала Градски Парк, Скопје
мај
1994
Кочани Деликатес vs. Годел Работнички    Училишна сала Љупчо Сантов, Кочани
мај
1994
Годел Работнички vs. Кочани Деликатес    Спортска сала Градски Парк, Скопје
мај
1994
Кочани Деликатес vs. Годел Работнички    Училишна сала Љупчо Сантов, Кочани
Израмнета серијата, 2-2
мај
1994
Годел Работнички vs. Кочани Деликатес    Спортска сала Градски Парк, Скопје
Годел Работнички ја освоил серијата, 3-2

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. А1 (31 март 2020). „MZT - KOCANI DELIKATES“. канал Stari Natprevari на Youtube. Посетено на 7 април 2020.