Поштенски броеви во Албанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поштенските броеви во Албанија се состојат од 4 цифри, од кои првите две го прикажуваат округот.

Список на поштенски броеви[уреди | уреди извор]

Географски броеви[уреди | уреди извор]

Негеографски броеви[уреди | уреди извор]

  • 1700 Сообраќај
  • 1800 Брза Пошта

Надворешна врска[уреди | уреди извор]