Податотека:Flag of Slovenia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 5 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Slovenščina: državna zastava Slovenije.
Bosanski: zastava Slovenije.
Català: Bandera d'Eslovènia.
Čeština: Slovinská vlajka.
Español: Bandera de Eslovenia.
Deutsch: Die Flagge Sloweniens.
English: The flag of Slovenia.
"The construction sheet for the coat of arms and flag of the Republic of Slovenia
is issued in the Official Gazette Uradni list Republike Slovenije #67, 27 October 1994
as the addendum to the Law on the coat of arms and flag."
Français : Drapeau de la Slovénie.
Hrvatski: Zastava Slovenije.
Italiano: Bandiera della Slovenia.
Nederlands: De vlag van Slovenië.
Polski: Flaga Słowenii
Русский: Флаг Словении

Colours: see talk page

Датум
Извор сопствено дело construction sheet from http://www.vlada.si/o_sloveniji/politicni_sistem/drzavni_simboli/
Автор User:Achim1999
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Slovenia.svg
[[File:Flag of Slovenia.svg|border|96x176px]]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:02, 28 ноември 2018Минијатура на верзијата од 14:02, 28 ноември 20181.200 × 600 (5 КБ)DanyaSpainRussiaReverted to version as of 20:00, 14 September 2018 (UTC)
09:06, 28 ноември 2018Минијатура на верзијата од 09:06, 28 ноември 20181.200 × 600 (6 КБ)GeracruzcolusaChanged colors to match those specified at the Wikipedia page on the Flag of Slovenia, the government site http://www.vlada.si/o_sloveniji/politicni_sistem/drzavni_simboli/ and the description on Commons
18:50, 27 ноември 2018Минијатура на верзијата од 18:50, 27 ноември 20181.200 × 600 (2 КБ)Даниэль ДД - ютубReverted to version as of 19:11, 14 September 2018 (UTC)
22:00, 14 септември 2018Минијатура на верзијата од 22:00, 14 септември 20181.200 × 600 (5 КБ)KoreanovskySee link of the OFFICIAL government website! Reverted to version as of 21:29, 8 September 2018 (UTC)
21:11, 14 септември 2018Минијатура на верзијата од 21:11, 14 септември 20181.200 × 600 (2 КБ)Даниэль ДД - ютубReverted to version as of 15:48, 8 September 2018 (UTC)
23:29, 8 септември 2018Минијатура на верзијата од 23:29, 8 септември 20181.200 × 600 (5 КБ)FreshCorp619Consensus still needs to be reached.
17:48, 8 септември 2018Минијатура на верзијата од 17:48, 8 септември 20181.200 × 600 (2 КБ)DanyaSpainRussiaReverted to version as of 12:20, 7 September 2018 (UTC)
00:32, 8 септември 2018Минијатура на верзијата од 00:32, 8 септември 20181.200 × 600 (5 КБ)Tcfc2349Reverted to version as of 21:08, 6 September 2018 (UTC)
18:16, 7 септември 2018Минијатура на верзијата од 18:16, 7 септември 20181.200 × 600 (10 КБ)FreshCorp619CoA must be aligned with the government's specifications.
18:14, 7 септември 2018Минијатура на верзијата од 18:14, 7 септември 20181.200 × 600 (2 КБ)FreshCorp619See talk
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци