Предлошка:Торонто Рапторс 2007 лето

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Торонто Рапторс
Моментален Состав
Генерален менаџер: Брајан Коланџело САД
Главен Тренер: Сем Мичел САД


К 7 Италија Андреа Барњани (Италија)
К/Ц 4 САД Крис Бош (Кап.) (Georgia Institute of Technology (Georgia Tech))
К 15 Шпанија Хорхе Гарбахоса (Шпанија)
К 14 САД Џои Греам (Oklahoma State University)
К 20 Аргентина Карлос Делфино (Аргентина)
Б 3 САД Хуан Диксон (Maryland University)
Б 8 Шпанија Хосе Калдерон (Шпанија)
Б 2 САД Дерек Мартин (UCLA)
Ц 12 Словенија Радослав (Рашо) Нестеровиќ (Словенија)
Б/К 18 САД Антони Паркер (Bradley University)
Б/К 24 САД Морис Питерсон (Michigan State University)
К/Ц 10 Словенија Урош Слокар (Словенија)
К/Ц 9 Сенегал Поп Со (Cal State Fullerton)
Б 11 САД Т.Џ. Форд (Кап.) (University of Texas)
К 43 САД Крис Хамфрис (Minnesota University)
К 6 САД Лук Џексон (Oregon)
Проспекти под договор:
Б 21 Хрватска Роко Укич (Хрватска)
К Грција Јоргос Принтезис (Грција)
(Кап.) - Капитен / Ц - Центар / К - Крило / Б - Бек