Прејди на содржината

Извор (Кожанско)

Од Википедија — слободната енциклопедија


Извор
Извор во рамките на Егејска Македонија
Извор
Местоположба на Извор во Егејска Македонија
Извор на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1401011001
Извор на Ризницата

Извор или Ак Бунарсолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Стопанство

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Општествени установи

[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости

[уреди | уреди извор]

Редовни настани

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Култура и спорт

[уреди | уреди извор]

Иселеништво

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]