Исламли

Од Википедија — слободната енциклопедија


Исламли
Исламли во рамките на Егејска Македонија
Исламли
Местоположба на Исламли во Егејска Македонија
Исламли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1401010901

Исламли — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]