Коџа Матли

Од Википедија — слободната енциклопедија


Коџа Матли
Коџа Матли во рамките на Егејска Македонија
Коџа Матли
Местоположба на Коџа Матли во Егејска Македонија
Коџа Матли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1401010501

Коџа Матли или Коџа Ахметли — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]