Јусќуплер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јусќуплер
Јусќуплер се наоѓа во Грција
Јусќуплер
Јусќуплер (Грција)


Јусќуплер е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]