Енбекшиказах (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Енбекшиказах
District
Еңбекшіқазақ ауданы
Грб на Енбекшиказах
Грб
Enbekshikazakh District Kazakhstan.png
Координати: 43°21′00″ СГШ 77°28′00″ ИГД / 
Држава  Казахстан
Округ Алмати
Административен центар Есик
Површина
 • Вкупна 8.300 km2 (3.205 sq mi)
Часовен појас БВ (UTC+6)

Енбекшиказах (казашки: Еңбекшіқазақ ауданы) е округ во Казахстан. Административен центар е градот Есик.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]