Боралдај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Боралдај
Боралдај is located in Казахстан
Боралдај
Боралдај
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°21′37″N 76°51′28″E / 43.36028° СГШ; 76.85778° ИГД / 43.36028; 76.85778
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Боралдај е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]