Кербулак (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кербулак
District
Кербұлақ ауданы
Држава  Казахстан
Округ Алмати
Административен центар Сариозек
Часовен појас БВ (UTC+6)

Кербулак (казашки: Кербұлақ ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар е Сариозек.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]