Талгар (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Талгар
Округ
Райымбек ауданы
Држава  Казахстан
Округ Алмати
Административен центар Талгар
Часовен појас БВ +6 (UTC+6)


Талгар (казашки: Талғар ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на округот е Талгар.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]