Панфиловски реон (Казахстан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Панфилов
Округ
Панфилов ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарЖаркент
Часовен појасБВ (UTC+6)
Карта на зраците на Казахстан. Создадено од Рарелибра 16:49, 3 август 2007 година (UTC) за употреба од јавен домен, користејќи MapInfo Professional v8.5 и разни ресурси за мапирање
Карта на Казахстан 2007 година

Панфилов (казашки: Панфилов ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на оваа покраина е Жаркент.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]