Раимбек (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Раимбек
Округ
Райымбек ауданы
Држава  Казахстан
Округ Алмати
Административен центар Кеген
Часовен појас БВ +6 (UTC+6)

Раимбек (казашки: Райымбек ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар е градот Кеген.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]