Ескелди (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ескелди
District
Ескелді ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарКарабулак
Часовен појасБВ (UTC+6)

Ескелди (казашки: Ескелді ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на округот е Карабулак.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]