Жансугиров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Жансугиров
Жансугиров is located in Казахстан
Жансугиров
Жансугиров
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°23′19″N 79°30′08″E / 45.38861° СГШ; 79.50222° ИГД / 45.38861; 79.50222
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
ОкругСарканд
Часовен појасОмско време (UTC+6)
Жансугиров

Жансугиров е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]