Разговор за предлошка:Алматинска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во македонските атласи се среќава името Алма-Ата, мислам дека тоа е правилно. Бојан имаш за кажување? 01:06, 16 јануари 2010 (UTC)