Дјусен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дјусен
Дјусен is located in Казахстан
Дјусен
Дјусен
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°35′N 76°55′E / 43.583° СГШ; 76.917° ИГД / 43.583; 76.917
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
ОкругСарканд
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Дјусен е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]