Али, Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Али
Али is located in Казахстан
Али
Али
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°33′51″N 77°1′49″E / 43.56417° СГШ; 77.03028° ИГД / 43.56417; 77.03028
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Али е град во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]