Прејди на содржината

Алга, Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алга
Алга is located in Казахстан
Алга
Алга
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°26′42″N 77°10′23″E / 43.44500° СГШ; 77.17306° ИГД / 43.44500; 77.17306
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Час. појасОмско време (UTC+6)

Алга е град во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.