Шиухкоатл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шиухкоатл е дел од ацтечката митологија и телесно претставување на сончевите зраци и емблем на Шиухтекухтли .

Поврзано[уреди | уреди извор]