Малиналшочитл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Малиналшочитл е ацтечка божица на змиите, скорпиите и пустинските инсекти.

Поврзано[уреди | уреди извор]