Тлалтекухтли

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тлалтекухтли е ацтечка божица на земјата, поврзана со проблеми при породување.

Поврзано[уреди | уреди извор]